Evden Eve Nakliyatta Sigortalı Taşımacılığın Faydaları

 

Evden eve nakliyatta sigortalı taşımacılığın faydaları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışcağız. Evden eve nakliyat firmalarının en önemli özelliği eşyalarınızı sizi yormadan ve güvenilir bir şekilde evinizin ve eşyalarınızın yapısına uygun bir organizasyon ile yeni evinize taşımalarıdır. Talebin çok olması çok sayıda evden eve nakliyat firmasının oluşmasına sebep olmuştur. Evet evden eve nakliyat sektörü gelişen teknoloji doğrultusunda gelişmiş bir sektördür fakat teknolojinin gelişmesi ile acemi nakliyatçı sayısında da artış meydana gelmiştir. Sektörde işi acemice yapan çok sayıda firmanın bulunması demek sizlerin kimlerle iş yaptıracağınız firmaları doğru bir seçim ile belirleyememeniz demektir. Biz de sizlere iyi bir nakliyat firmasında olması gereken tüm detayları vererek ve bulacağınız nakliyat firmasını doğru seçerek güvenli bir taşınma süreci atlatmanızı istiyoruz. Öncelikle bu konuda sizlere vereceğimiz en önemli tavsiye sigortalı taşımacılığı tercih etmeniz yönünde olacaktır. Firma arayışı içerisinde olduğunuz bu dönemde size bir diğer tavsiyemiz ise firma araştırırken fiyatları üzerine değil güvenilir olup olmadığı üzerinde yoğunlaşmanız olacaktır.

Birkaç madde ile de evden eve nakliyatta sigortalı taşımacılığın faydalarını aktaralım;


1-)Sigortalı Taşımacılık Her Firma İçin Zorunlu Mu?
Sigortalı taşımacılık her firma için zorunlu değildir. Fakat birçok evden eve nakliyat firması bu işlemleri opsiyonel olarak yapmaktadırlar. Bunun için sizlere şehir içi taşımacılık için fiyat seçeneği sunulurken isteğinize bağlı sigorta işlemi yapmamaktadır. Bu nokta da bizim size tavsiyemiz ise tabi ki sigortalı taşımacığı tercih etmeniz yönünde olacaktır. Her ne kadar sigortasız taşımacılık ücretleri daha uygun gibi görünse de aslında herhangi bir istenmeyen durumda ya da kaza anında size kar sağlayacak olan sigortalı taşımacılığı tercih etmeniz olacaktır. çünkü her hangi bir ev eşyanıza zarar gelmesi durumunda sigortaya ödeyeceğinizden daha fazla miktarda zarara girmiş olacaksınız.

2-)Şehirler Arası Sigortalı Taşımacılık Prosedürleri

Şehir içinde sigortalı taşımacılık sizlerin tercihine bırakılsa da, şehirler arası taşımacılıkta seçmiş olduğunuz evden eve nakliyat firmanız sizlere taşımacılık işlemi için sigorta yapmak zorundadır. Eğer seçtiğiniz firma size sigorta yapmaktan kaçınıyorsa, farklı bir firma ile çalışmanızı öneriyoruz. Çünkü şehirler arası taşımacılık hem uzun bir süreç olacak, hem de eşyalarınız ne kadar iyi ambalajlanmış olsa da, Türkiye'de sürekli bir yol çalışması mevcut olduğu ve yolların bozukluğu göz önünde bulundurursak ne yazık ki çoğu zaman evden eve nakliyat firmalarını da aşan durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple evden eve nakliyat firmaları da sizlere sigortalı taşımacılık hizmetini zorunlu olarak sunmaktadır. Çünkü yükleme ve boşaltma işlemleri sırasında eşyalarınız zarar görme olasılığı çok düşüktür fakat yoların stabil olmaması bu riski arttırmaktadır.


3-)Sigortalı Taşımacılık Nasıl Uygulanır?
Evden eve nakliyat firması, eşyalarınızı tamamen sigortalar, yükleme ve boşaltma esnasında firma çalışanları sizlerin ürünlerini sizlerle birlikte kontrol ederler. Eğer eşyalarınızda hasar varsa ,tespit edilip tutanağı tutulur ve CMR sigortası kapsamında  hasar bedeli ödenir.

Umarız evden eve nakliyatta sigortalı taşımacılığın faydaları konulu yazımız sizler için faydalı olmuş ve bu konu da aklınızda yer alan sorulara cevap bulmuşsunuzdur.