Yurtdışı Evden Eve Nakliye Aracı Nasıl Yüklenmeli

 

Yurtdışı Evden Eve Nakliye Aracı Nasıl Yüklenmeli: Uluslararası evden eve nakliyat için en önemli aşamalarından biride paketlenen eşyaların nakliye aracına doğru olarak yüklenmesidir. İster uluslararası evden eve nakliyat firmasından hizmet alın isterse kendi evinizi kendiniz taşıyın Yüklemeye gelen aracın  nasıl yükleneceği konusunda biraz bilgi sahibi olmak eşyalarınızın zarar görmeden taşınması için çok önemlidir. Eşyalar yüklenirken hiç boşluk kalmayacak şekilde düzenli olrak istiflenmesi,uzun yol boyunca eşyanın hareket alanını daraltarak zedelenmesine engel olacaktır. Eşyalar arasındaki boşluklar araç harekete başladıktan sonra  birbirine sürterek ve hareket ederek hem çizilir hemde daha büyük hasarların oluşmasına neden olur. Eğer bu konuda deneyimli değil iseniz işte sizin için birkaç önerimizi sıralamak istiyoruz.

 

 

Eşyaların Demontajını Mutlaka Yapın

 

Masa, dolap, kitaplık ve gardrop gibi demonte olabilen eşyaları özenle parçalara ayırarak ve her parçayı paketleyerek araca yükleyin. Demonte yapılmaz ise hem taşınma esnasında hemde araç içindeki hareketler yüzünden mobilyanın vida yuvalarının genişlemesi sonucu artık mobilya eskisi gibi ayakta duramayabilir.

 

Eşya Yerleştirmeyi İyi Yapın Daha Fazla Yer Kazanın


Tır veya size yönlendirilen araca eşya yerleştirirken tetris oynar gibi hangi boşluğa hangi eşya en iyi şekilde yerleşir diye sürekli eşyalar ve boşluklar karşılaştırılmalı,En uygun yere sıkıştırarak eşyaları yerleştirmeliyiz. Eşyalar ne kadar iyi yerleştirilirse o kadar ekstra alan ve kamyon hareket halindeyken o kadar az hareket eder. Buda eşyalarınızın daha az zarar görmesi anlamına gelir.

 

Ağır Eşyaları İlk Önce Yükleyin


En ağır eşyalar çok daha kolay hasar görür bu nedenle Tır veya Araca  öncelikli olarak bu eşyalar yüklenmeli ve hepsi tek tek halatlarla araç içinde sabitlenmelidir. Bu eşyaların ufak hareketleri bile diğer eşyalara çok fazla yük bindireceğinden zarar olmaması için bu eşyalar en az hareket edecek şekilde kamyon içinde sabitlenmelidir.

 

Uzun ve Büyük Parçaları İlk Yüklenecek Eşyalar Arasına Alın


Eşyaların bir çoğunu yükledikten sonra artık kamyona sığmayacak uzunlukta olan eşyaların nasıl yükleneceğini konusunda kafa yormamak için bu eşyaları da ilk yüklenecek eşyalar arasına alın. İhracat Tır larının yükseklikleri genelde 2.70 metre kadardır. Boyu 2.70 metreden uzun olacak eşyaları TIR içine yatırmak durumunda kalınacağından bu eşyalar için önceden nasıl yükleneceği konusunda planlama yapılmalı ondan sonra TIR yüklenmeye başlanmalıdır.