Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

16/05/2017 Son 0 Talep

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

 

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı diğer bir tabir le Uluslararası Evden Eve Nakliyat Nedir? Nasıl yapılır? Prosedürler ve Gümrük Mevzuatı nelerdir.

 

Öncelikle Zati Eşya nedir? Hangi Ürünler Zati Eşya olarak nitelendirilir bir göz atalım.

 

Literatürde zati eşya olarak geçen eşyalar kullanılmış kişisel ev eşyalarımızdır. Bunların içinde Günlük olarak kullandığımız Giysilerimiz Dâhil olmak üzere özetle Evimizdeki mobilyalar,mutfak gereçleri,beyaz eşyalar,Elektronik eşyalar,kişisel bakım ürünleri v.b aklınıza gelebilecek her şey dahildir.

 

uluslararasi-zati-esya-tasimaciligi

Uluslararası taşınmalarda Yasak kapsamına girmeyen her türlü ev eşyamızı gittiğimiz yeni evimize götürebiliriz. Yasak kapsamında olan ürünler tahmin edebileceğiniz gibi Patlayıcı ve kesici özelliklere sahip aletler ile uyuşturucu özelliklere sahip ürünler v.b gibi ürünlerdir.

 

Bunların dışında taşınması yasak olmayan fakat özel izin veya rapor gerektiren ürünler mevcuttur. Bu tür eşyalarımızı taşımak için özel izin gerektirir. Bu eşyaları 2 başlık altında özetleyebiliriz.

 

1.Gıda ürünleri

 

Gıda ürünleri taşınması yasak olmaya fakat ikili ülke anlaşmalarına göre özel izinlere tabi ürünlerdir. Bu tarz ürünlerin taşınması için analiz raporu Tarım köy işleri bakanlığından alınmış özel izinler v.b gibi durum mevcuttur. Bu yüzden Gıda ürünleri taşınması zahmetli ve riskli bir iştir.

 

2.Antika veya Tarihi eser

 

Uluslararası evden eve nakliyat ve zati eşya taşımacılığı Antika v.b eşyaların Yurtdışına çıkarılması için Dönem dönem tarihi eser kaçakçıları tarafından kullanılan bir yöntem olduğu için bu konuda Gümrük özellikle çok dikkat etmektedir.tabiki özel izinler sayesinde bu ürünlerin taşınması mümkündür fakat normal ev eşyası taşımasına göre çok teferruatlı ve zahmetlidir.

 

Bu bilgiler ışıgında Yapacağınız ev eşyası transferinde konusunda özellikle Gümrük mevzuatına sahip bir ekiple taşınma işlemini yapmanız önemle tavsiye edilir. Zati Eşya taşımacılığı Ticari eşya taşımacılığına göre detayları ve prosedürü tamamen farklı olan bir işlemdir, Karşınıza herhangi bir sürpriz ekstra masraflar silsilesi çıkmaması için Taşınma işleminizle ilgili ekstra bir masraf oluşmayacağına dair mutlaka sizi güvence altına alacak bir sözleşme talep ediniz.

 

Daha Detaylı Bilgiler için Diğer Makalelelerimizi okuyabilirsiniz... evdenevetransport.com

 

 

 

 

 

 

Talep Bırakın