Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

22/04/2017 Son 2 Talep

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

 

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları nasıl oluşturulur? Fiyata etki  eden faktörler nelerdir? Piyasada karşımıza çok farklı fiyatlar çıkıyor doğru fiyatlandırma hangisidir?

 

Yurtdışı nakliye fiyatları Yurtiçi nakliye fiyatlarına bakıldığında birçok yönden farklılık göstermektedir en belirgin fark Yurtiçi nakliyede en önemli unsur aracın gideceği mesafe iken Yurtdışı nakliye fiyatını oluştururken fiyatı etkileyen en önemli faktör Gümrük işlemleridir.

 

 

Gümrük işlemi nedir nasıl yapılır?

 

Gümrük dediğimiz zaman hepimizin aklına önce gümrük kapıları gelir… Kapıkule gümrük kapısı veya İpsala Gümrük kapısı gibi mantık olarak aslında doğrudur, nasıl ki insanlar bir ülkeden bir ülkeye girer iken her iki tarafta da işleme tabi tutuluyorsa. Aynı şekilde Ürünlerin de bir gümrüğe tabi olması gerekmektedir. Bu inceleme işlemlerinin sınır kapılarında yapılamayacağı için her Ülkenin hemen hemen her şehrinde Gümrük sahaları bulunmaktadır. Bu gümrüklerde evrak işlemleri ve her tür ürünün inceleme işlemleri yapılabilmektedir. Bu gümrüklerde TIR veya KONTEYNIR daki ürünler evrak üzerinde gerekirse xray eşliğinde incelenir ve ARAÇ içerisindeki eşyalar gideceği ülkenin gümrüğüne kadar açılmamak üzere mühürlenir. Bu mühür yol boyunca hiçbir şekilde açılmaz, açılamaz aksi bir durum şikâyet vb gibi bir şey olmadığı takdirde polis bile bu mührü açma yetkisine sahip değildir.

 

 

 

 

Peki, Gümrük işlemlerinin fiyata etkisi nedir?

 

Üzerine yatırım yapılan Tır'ların para kazanması ve firmaların varlığını sürdürebilmesi için bu araç ların tekerinin sürekli dönmesi gerekir. Yollarda boşa harcanan zaman Her nakliye firması için büyük zararlar oluşturmaktadır. Yurtiçi ile yurtdışının en büyük farkı budur.

 

Piyasada Neden karşımıza bu kadar farklı fiyatlar çıkıyor?

 

Gidilecek yol aynı gidecek eşya aynı iken neden bir firmanın 1 dediğine diğer bir firma 3 diyor bunu mutlaka sorgulamışsınızdır. Aslında evet yapılacak işlemler, ürünler, yol hepsi aynıdır Burada az önce bahsettiğimiz gibi her firma gümrük işlemlerinin bilinmezliği yolda kaybedilebilecek zaman ve kar edeyim derken olabilecek zararları göz önünde bulundurularak size fiyat verir.

 

En doğru fiyatı vermek için nakliye firmasının Paketlemeden başlayarak iç nakliye yükleme planlaması gümrük işlemleri mevzuat ve boşaltma planlamasını çok iyi yapması gerekmektedir.

 

Fiyat alırken karar vermeniz için size naçizane tavsiyemiz her zaman orta fiyatı hedeflemenizdir. Böylelikle en yüksek fiyatı seçmeyerek bütçenize yardımcı olur. En düşük fiyatı seçmeyecekte Eşyalarınızı riske atmamış olursunuz.

 

Ve yurtdışı nakliye işlemleri sırasında özellikle size verilen fiyatın dışında her ne ad altında olursa sizden ekstra bir ücret talep edilmeyeceğini garanti altına alan bir sözleşme yapmaya gayret ediniz.

 

www.evdenevetransport.com

 

Son 2 Talep

Ahmet Ozturk:
03/06/2018

Merhaba Türkiye Fransa’ya 4 koli giysi için ne kadar tutar toplam 120 kilo ya yakın

Hikmet Gökcen:
03/09/2018

Beko buzdolabi ayirli 110-120kg Ebati 1800×1000×600 mm Fiyat 4500 tl Bana gümrük ve nakliye fiyati lazim Almanya herne şehrine

Talep Bırakın