Türkiye’den Avustralya’ya Taşınmak

25/01/2018 Son 6 Talep

Türkiye’den Avustralya’ya Taşınmak

 

 

Türkiye’den Avustralya’ya Taşınmak, dünyamızın internet  ve  ulaşım  sayesinde globalleştiği çağımızda uzaklıklar artık eskisi  kadar uzak olmaktan çıkmış uluslararası lojistik ağı sayesinde yüklerin ve parça eşyaların taşınması eski zamana göre çok daha kolaylaşmıştır.

Bugün dünyanın neresinde olursanız olun taşındığınız ülkeye ev eşyalarınızı veya yeni aldığınız ürünleri götürebilirsiniz. Avustralya  kıta olarak ülkemize ne kadar uzak olsa da orada yaşayan ve yaşamayı düşünen yüzlerce vatandaşımız her yıl kullanmış oldukları ev eşyalarını Türkiye’den-Avustralya’ya taşınmak için nakliyesini istemekte veya tam aksi yönde taşıtmaktadırlar.

 

Turkiyeden-avustralyaya-tasinmak

 

Türkiye’den-Avustralya’ya taşınmak için eşyalarımızı taşımaya karar verdiğimizde nelerin  gerekeceği ve ne yapmamız gerektiği konusuna gelince, aslında gözümüzde büyüttüğümüz kadar zor değildir eşyalarımızın taşınması. Yurtiçinde bir şehirden başka bir şehire taşınmaktan en büyük farkı sürenin biraz uzun olması ve taşınma için bazı evrakların gerekli olmasıdır. Bunun yanında eşyaların paketlenmesi sürecin başlangıç noktası olması itibari ile en önemli kısımdır, iyi paketlenmemiş her bir ürün/eşya gidilecek 1000'lerce km esnasında zarar görme riski altındadır.

 

Türkiye’den-Avustralya’ya taşınmak gibi yurt dışı taşınma süreçlerinde ülkeler arasında yapılan protokoller gereği ev eşyasının gümrüksüz vergiye tabi olmaksızın naklinin yapılabilmesi için taşınacak kişinin Türkiye'de eşyanın alınacağı adresi ve teslimat adresinde oturmakta veya oturuyor olacağını resmi (ikametgah belgesi v.b) belgelerle ispatlaması gerekmektedir. Bunun dışında her ülke gümrüğü hatta ülke içindeki gümrükler de dahil olmak üzere farklı evrak talebinde bulunabilirler. Gümrüklerin esas olarak görmek anlamak istedikleri kişi evini mi taşıyor yoksa yeni ürün aldı bu ürünleri vergisiz olarak ülke topraklarına sokmak mı istiyor ikilemidir. Eğer evinizi taşıdığınızı belgelerle ispat edebilirseniz hiçbir sorun çıkmayacaktır.

 

Turkiyeden-avustralyaya-tasinmak

 

Bu ve bunun gibi gümrük işlem konuları biraz suiistimale açık olup size tavsiyemiz taşınmaya karar verdiğinizde çalışmayı düşündüğünüz uluslararası nakliye firmasından taşınma işlemi için gerekli olan evrakları talep etmek ve bu evrakları eksiksiz temin ettiğiniz takdirde sizden her ne ad altında olursa olsun başka hiçbir ücret alınmayacağına dair firmadan sözleşme talep etmektir.

Türkiye’den Avustralya’ya Taşınmak veya aksi yönde Avustralya’dan Türkiye’ye taşınmak sonuç olarak gözümüzde büyütmeye gerek olmayacak  kadar kolay aynı zamanda yanlış evrak hazırlanması ve eksik bilgilendirilme durumunda içinden çıkılamaz bir hal alacak kadar zordur.

Konuya daha iyi hakim olabilmek adına prosedür ve işlemlerin hemen hemen aynı olduğu diğer ülkelere taşınma ile ilgili yazılarımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

www.evdenevetransport.com

Son 6 Talep

Bekir yılmaz:
04/03/2018

Türkiye Burdurdan almanya köln mobilya gidecek

Sercan Aslim:
15/04/2022

Merhabalar, Antalyadan Avustralyaya (Melbourne) esya goturmek istiyoruz. Container bazindan fiyat veriyor musunuz?20 tane kutumuz olur (80x50x50 gibisinden). Kilo olarak tam emin degiliz simdilik.

Şeref aydın:
21/10/2022

Izmir buca Dan avusturya styr a çocuk orası takimlari mutfak esyalari ve giyecekler gidecek

Hüseyin Yıldız:
11/11/2022

Türkiyeden Avustralya Melbourne'e komple ev eşyası taşınacak.

Cigdem Or:
18/11/2022

Merhaba, İstanbul’dan Sidney’e eşya nasıl gönderebiliriz?

Kayhan Gültekin:
07/03/2023

Merhabalar, Denizliden Avustralya Sydney'e komple sıfır ev esyalari taşınacak (beyaz esyalar, TV, 1 ebeveyn ve 2x cocuk odasi ve koliler). Bize bu konu hakkinda bilgi verirmisiniz? yaklaşık olarak fiyat ne olur?

Talep Bırakın