Türkiye'den Almanya'ya İnşaat Malzemeleri Getirmek

27/05/2019 Son 3 Talep

Türkiye'den Almanya'ya İnşaat Malzemeleri Getirmek

 

Türkiye'den Almanya'ya inşaat malzemeleri getirmek başlıklı yazımızda Almanya’da yaptığınız inşaatınız veya eviniz için Türkiye’den malzeme nasıl alınır, nasıl getirilir, gümrük mevzuatı nedir, nakliye ücreti ve vergiler nasıl hesaplanır konularına değineceğiz.

Türkiye'den Almanya'ya inşaat malzemeleri getirmek istediğinizde ürünlerin nerden alınacağından daha çok düşünülen bu ürünlerin Almanya ‘ya nasıl getirileceği ve bu işin maliyetinin ne olacağı konusudur.

Evinizin yapımı sırasında ihtiyaç duyduğunuz fayansından­­, parkesine, evin kapıları, mobilya aksamları, klozet, banyo, pimapen v.b tüm malzemeleri(yanıcı, patlayıcı olmamak kaydı ile) dünyanın herhangi bir yerinden alabileceğiniz gibi Türkiye’den de rahatlıkla alabilirsiniz. Aldığınız bu ürünleri Almanya’ya getirebilmeniz için firma olmanıza gerek yoktur tabi bu işi sürekli yapacaksanız örneğin her ay malzeme alacaksanız o zaman ticaret kapsamına girer ve firma olmanız gereklidir.

 

Turkiyeden-almanyaya-insaat-malzemeleri-getirmek

 

Ürünleri aldınız nakliye için fiyatlandırma nasıl yapılır?

İnşaat malzemeleri özellikle fayans, taş, pimapen gibi malzemeler tonajlı yükler oldukları için fiyatlandırma hacim üzerinden değil de yükün ağırlığı üzerinden yapılır. Bunun sebebi Avrupa Birliği ülkelerine  karayolu ile yük taşıyan tırların istiap haddinin ort. 21 tonla sınırlandırılmış olmasından dolayıdır.

Malzeme alırken aldığınız yerden ürünlerin tonajını ve m3 ünü öğrenirseniz fiyatlandırma açısından çok faydası olacaktır.

Kara nakliyesinde hacimli veya özellikleri dolayısı ile istiflenemeyen malların navluna esas kg karşılıkları 2 kurala göre belirlenmektedir.

          Hacim hesabı                             Yükleme metresi hesabı

          1 m3 = 233 kg                            1 LDM (Lada metre) = 1500 kg

Durumu bir örnekle izah edecek olursak;

Örneğin 600 m2 fayans 10 adet daire kapısı 1 adet çelik kapı ve 200 m2 parke aldınız, nakliyesi ve vergisi ne kadar olur?

600 m2 fayans yaklaşık 6 ton olacaktır.Bunun hesaplaması tonaj üzerinden 6000 kg / 233 =25 m3

10 adet daire iç kapısı ort = 5 m3

Çelik kapı    =1m3

Ve parke yaklaşık =2 m3 olarak hesapladığımızda yaklaşık 33 m3 yükümüz var demektir.

Nakliye  birim fiyatları Almanya’nın bölgelerine göre değişmekle birlikte 70-120 euro arasındadır.Bölgeniz 70 euro luk kısımda ise 33 x 70 =2310 euro olacaktır…

 

Turkiyeden-almanyaya-insaat-malzemeleri-getirmek

 

 

Gümrük işlemleri maliyetleri nelerdir?

Türkiye'den Almanya'ya inşaat malzemeleri getirmek istediğinizde istisnasız gümrüğe tabi olursunuz. Bu durumda Almanya gümrüğü mal(Fatura)bedeli üzerinden 19 % kdv yi gümrükte tahsil eder…

Bunun yanında eğer ihracat işlemlerini kendiniz yapacaksanız Türkiye’de 100 ve Almanya Gümrüğünde ortalama 200 Euro civarında gümrük işlemleri için bedel ödenir.

Yukarıda verilen fiyatlar ortalama fiyatlardır ve fikir edinme amaçlı verilmiştir.Net fiyat almak için Lütfen bizimle irtibata geçiniz.

www.evdenevetransport.com

 

Son 3 Talep

Adnan savas:
06/09/2019

Istanbuldan ulma 25km mesafesinde olan 73340 Amstetten köyüne ortalama 550 600kg fayans getirtmek istiyoruz gümrük nakluye hersey icinde ne kadar fiyat tutar acaba fayans fiyatlari alinirsa2650tl tutuyor en kisa zamanda dönebilirseniz cok sevinirim

Alen Kaya:
11/05/2020

Celik Kapi ve Oturma odasi Koltuklari getirtmek istiyorum

Kevser cetinkaya:
22/05/2020

Merhaba İstanbul’dan Almanya stutgarta 35 km mesafedeki pforzheima 1200 metrekare kalesidir göndermek istiyorum.Nakloye gümrük ve diğer masraflarla net bir nakliye tutarı ne kadar olur? Kaç günde teslimat yapılır?

Talep Bırakın